Trendy v HR


Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail to someonePrint this page

Trendy v motivovanosti a spokojenosti zaměstnanců 2016

Studie Aon Best Employers každoročně odhaluje a veřejně oceňuje výjimečné zaměstnavatele na základě názorů samotných zaměstnanců již od roku 2001. Každoroční oceňování tituly Aon Best Employer vytváří prostor pro identifikaci, prezentaci a zviditelnění nejlepších zaměstnavatelů na lokálním i globálním trhu.

V reportu „Trendy v motivovanosti a spokojenosti zaměstnanců 2016“ najdete odpovědi na otázky, co je motivovanost a jak ji měříme, i to, jaký trend v motivovanosti vidíme ve světě. Na světové trendy navazujeme pohledem na motivovanost v České republice, která v roce 2016 dosáhla stejné úrovně jako v loňském roce, tedy 55 %. Kromě motivovanosti se report zaobírá i spokojeností zaměstnanců s oblastmi pracovního života – zaměstnanci v České republice jsou oproti předešlému roku méně spokojení např. s oblastí vzdělávání, s postupy a strukturou společnosti a s odměnou a benefity.

Tato data vycházejí z dat českých společností. V roce 2016 probíhal 13. ročník studie, do kterého se zapojilo 71 společností z různých odvětví. Největší zúčastněná společnost pozvala tento rok do průzkumu zhruba 10 000 zaměstnanců, ta nejmenší přesně 50. Ze 71 zúčastněných firem z různých odvětví získaly v kategorii malé a střední společnosti titul Aon Best Employer AbbVie, CISCO SYSTEMS (Czech Republic), Grundfos Sales Czechia and Slovakia, Hilti a PROMEDICA PRAHA GROUP (abecedně). Mezi oceněné firmy v kategorii velké společnosti se probojovaly firmy GMC Software Technology, Hypoteční banka, Marriott Czech Republic, Microsoft, NetSuite Czech Republic, Red Hat Czech a SAP ČR. Rozdíly mezi výsledky Aon Best Employers a ostatních zaměstnavatelů jsou významné ve všech sledovaných indexech. Průměrný rozdíl ve výsledkách nejlepších a ostatních zaměstnavatelů činil v roce 2016 více než 30 procentních bodů.

Součástí reportu jsou i trendy v HR v českých firmách, ze kterého vyplynulo, že většina společností se chce soustředit na budování motivovanosti zaměstnanců, řízení pracovního výkonu (performance management) a rozvoj řídících schopností (leadership development). Na co se ve své společnosti plánujete soustředit Vy?


(Cena výstupu za rok 2016 je 9 990 Kč)

Pro více informací a možnost zakoupení nás prosím kontaktujte.

Kontaktujte nás